Flaş transferin perde arakası! Güntekin Onay, NTV'den ne zaman ayrıldı?

Milliyet yazarı, Güntekin Onay'ın NTV'den BeinSport'a transfer olmasını değerlendirdi.

Flaş transferin perde arakası! Güntekin Onay, NTV'den ne zaman ayrıldı?
Flaş transferin perde arakası! Güntekin Onay, NTV'den ne zaman ayrıldı? Admin
Reklam

Uzun süredir NTV ve NTV Spor'da görev yapan Güntekin Onay, sürpriz bir şekilde beIN Sport'a transfer oldu. Milliyet yazarı Sina Koloğlu, bugünkü yazısında bu transferi değerlendirdi.

İşte Koloğlu'nun bugünkü yazısından "Onay, NTV'den ne zaman ayrıldı?" başlıklı bölüm:

Televizyon sektöründe bu yazın sürpriz transferi, Güntekin Onay’ın beIN sports’a geçmesi oldu. Onay, aynı gün saat 16.39’da hâlâ NTV’de görevliydi. Fatih Terim’in istifasıyla ilgili NTV Spor’un programı vardı. Tuğba Dural, “NTV Spor ekibinden spor yorumcusu Güntekin Onay telefon hattımızda, Güntekin hoş geldin” diyerek kendisine bağlandı. “Evet Tuğba, iyi yayınlar” dediğinde sanırım transfer netleşmişti. Transfer haberi, akşam saatlerinde internete düştü. Muhtemelen iş, gündüz bitirilmişti.

“Hoş geldin Güntekin” sözlerinin söylendiği saat diliminde Onay, “Hoşça kalın” demişti diye düşünüyorum. Onay’ın bir 10 yılı geçti NTV Spor’da. ‘Yüzde Yüz Futbol’da Rıdvan Dilmen’le birlikte ekranın takip edilir marka programı oldu.

Taş yerinde ağırdır

Çok doğru bir laftır; taş yerinde ağırdır. Bizim sektörde tecrübeyle sabittir. Şimdi
alıp ‘Yüzde Yüz Futbol’u beIN Sports’a taşıyabilir misin? Rıdvan’ı da transfer ettin. Aynı hava olur mu? Olmaz. Bir kere ‘Maraton’ var. Yeni geleni öyle keyifle kabul eder mi? Doğal olarak kıskançlık olacaktır. Pabucun dama atılma psikolojisi vardır ve gayet doğaldır.

Güntekin Onay, NTV Spor’la bütün-leşmişti. Doğrudur, kanalın geleceği belli değil ve biz profesyonel insanlarız sözünün altına sığınma zorunluluğu olmaktadır. Onay’ın bilgisi ve ekran tecrübesi tartışılmaz. beIN Sports’a renk katacaktır. Ama NTV Spor ‘Yüzde Yüz Futbol’ bir daha olmayacaktır. Hani kızsak bile, şöyle devre aralarında “Bakalım ne demişler?” diye uğradığımız ‘Yüzde Yüz Futbol’.

güntekin onay ntv transfer
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fox'tan flaş karar! O diziyi kaldırdı...
Fox'tan flaş karar! O diziyi kaldırdı...
Usta sanatçıdan kötü haber! İlk müdahale acil serviste...
Usta sanatçıdan kötü haber! İlk müdahale acil serviste...