Rıdvan'dan bomba çıkış; Arda'yı, Burak'ı, Murat Boz'u ve beni 'evet' oyları yüzünden bitirdiler

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, A Milli Takım’ı bıraktığını açıklayan Arda Turan hakkında açıklamalar yaptı.

Rıdvan'dan bomba çıkış; Arda'yı, Burak'ı, Murat Boz'u ve beni 'evet' oyları yüzünden bitirdiler
Rıdvan'dan bomba çıkış; Arda'yı, Burak'ı, Murat Boz'u ve beni 'evet' oyları yüzünden bitirdiler Admin
Reklam

Rıdvan Dilmen, Arda Turan'ın A Milli Futbol Takımını bırakmasıyla ilgili, "Arda, siyasi konuların bedelini ödüyor. Arda'yı, Burak'ı, Murat Boz'u ve beni 'evet' oyları nedeniyle bitirdiler." ifadelerini kullandı.

NTV Spor'un ünlü yorumcusu Rıdvan Dilmen, gazeteci Bilal Meşe'ye saldırdıktan sonra Milli Takımı bırakan Arda Turan ile alakalı olarak konuştu.

"'EVET' DEDİK DİYE BİZİ BİTİRDİLER"

Arda'yı nasıl toplum önünde bitirdiklerini anlatan Dilmen, "24 Ocak'ta evet-hayır mevzusunda Arda'yı cebe koydular. Siyasi konudan beni de bitirdiler, Arda onun bedelini ödüyor. Rıdvan Dilmen: Arda'yı, Burak Yılmaz'ı, Murat Boz'u ve beni bitirenler aynı gruptur. Sebebi 'Evet' oylarıdır." yorumunda bulundu.

İşte Dilmen'in konuşmasının devamı:

"ARDA'NIN DAVRANIŞI KABUL EDİLEMEZ"

Arda konusunda ne düşünüyoruz diye tekrar konuşmak istedim. Bu konuda dün sıcağı sıcağına söylediğimizden farklı bir durum yok aslında. Söylediklerim farklı algılandı galiba. Arda kardeşimizin Bilal abiye davranışı kabul edilemez. Primle ilgili sadece bir şey bildiğim var. Arda, personel için 85 bin lira toplamış. Allah razı olsun.

"ARDA SADECE KOSOVA MAÇI İÇİN KONUŞACAKTI"

Arda'ya itibarsızlaştırma operasyonu başladı. Milli takıma alınmadı, Emre Belözoğlu vasıtasıyla milli takıma tekrar alındı. Gazeteci dostlarımız, Arda için kumar oynadığını yazdı. Otele kadın getirdiği yazıldı. Arda da en son böyle bir hata yaptı. Arda, gazeteciler toplantıyı terk etmeseydi bence başka cümleler söyleyecekti. Arda'nın uygulaması sadece Kosova maçı içindi, gazeteciler kalkınca bence sinirleri bozuldu. Hatta Kosova maçı için dedi. Bence gazeteciler kalkınca konuşmanın formatı değişti. Eğer bir gazeteciyi stadın dışında tokatlayan insan iki gün önce milli takımda oynuyorken, Arda'ya böyle davranılması...

"KARADA FARKLI, HAVADA FARKLI"

Karada gazeteci dövünce farklı, havada dövünce farklı oluyor... Denizde olsa ne olur bilmiyorum... Milli takım formasını giyen Arda Turan parayı düşünmüyordur. 15 Temmuz'dan sonra Arda Turan'ı gördünüz bayrakla insanların arasında geziyordu. Arda'nın vatan aşkını tartışamayız. Çok örnek verebilirim de, konuşmuyorum. 'Orayı çekme, burayı çek' diyenler var... Arda Turan ülkemizi yurt dışında temsil ediyor. Arda'dan dolayı haklı olarak protesto ediyorsunuz. Daha önceki olaylarda basın toplantılarına gidiyorsunuz. "Şu maçtan hayırlısıyla döndükten sonra Fatih Terim'in Arda'yı çağıracağına ve Arda'nın üzüntüsüne eşlik edeceğine inanıyorum.

"TERİM İLK KEZ ÜZÜLMÜŞTÜR"

Fatih Hoca'nın Arda'ya 'ilk defa' üzüldüğünü düşünüyorum. 11 aydır üzülmüyordu, ilk defa üzüldü. Bu çocuk genç bir oyuncu… Kimsenin namusunda gözü olmayan bir çocuk. Kazanılması gereken bir oyuncu. Arda, Bilal abisinden özür dilemeli. Arda'nın pişman değilim söylemi de hata. Arda pişman olmalı. Büyüğüne değil küçüğüne de vurmamalı.

Milli takımda yaşanan olayların sonrası oluşan birikimde bütün suç kişilere yıkılmamalı. Bu düzen böyle gitmez. Barıştan zarar gelmez, barışsınlar.. Bu ülkenin zaten bir sürü sorunu var. Barış zamanı...

"ADAY OLMAYACAĞIM"

Şerefim ve namusum üzerine yemin ederim ki federasyon başkanı adayı olmayacağım! Bu konuşmalarımı federasyon başkanı olacağıma dayandırarak değerlendirmesinler."

"İzmir Marşı için kızım bile bana mesaj attı. 'Baba bu ne ya!' dedi. Sosyal medyada anneme ve kızıma küfür edenler hakkında mahkemeye başvuracağım.

"'İZMİR MARŞI YASAKLANSIN' DEMEDİM"

Ben 'İzmir Marşı yasaklansın!' diye nerede demişim. Yalan konuşuyorlar. İzmir Marşı'nı söyleyenler, bunu siyasi amaçla söylemiyorlarsa hepsinden özür dilerim.

rıdvan dilmen arda turan açıklama burak yılmaz bilal meşe NTV Spor murat boz
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
JaongaK     2017-08-07 ldpvn8q7h92hw3wmlz baidu yv4ya2ssrwcvumb8sl
MaaGraiz     2017-07-26 3llrugjmkpph801eya baidu baidu vyrovsl911up4lor2z
MkaaGraiz     2017-07-24 4wh6zufhfz9gfhm2h5 google google 8jtc74k87nun5yr858
johhnymum     2017-07-12 p0y6mrd4vjhjwf1tjo google google zra1vs571frb2e0i1f
Jerrytyday     2017-07-03 py3icfrrtdippr14ma google google mlfn2wv8wqisdvuhjc
Kennethjiday     2017-06-11 wh0cd761174 order sildenafil online
StewartmIg     2017-06-10 wh0cd760978 furosemide generic
StewartmIg     2017-06-10 wh0cd724624 Purchase Inderal
StewartmIg     2017-06-10 wh0cd678900 eurax amoxicillin robaxin discover more
StewartmIg     2017-06-10 wh0cd698830 celexa online Purchase Moduretic buy baclofen
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fox'tan flaş karar! O diziyi kaldırdı...
Fox'tan flaş karar! O diziyi kaldırdı...
Usta sanatçıdan kötü haber! İlk müdahale acil serviste...
Usta sanatçıdan kötü haber! İlk müdahale acil serviste...