O isim tekrar PM'de!

CHP PM üyeleri belirlendi. Türkiye'nin her yerinde partisi için koşturan CHP PM Üyesi Yasemin Öney Cankurtaran, gerçekleşen oylamada 44'ncü sıradan tekrar seçildi.

O isim tekrar PM'de!
O isim tekrar PM'de!
Reklam

CHP PM Üyesi Yasemin Öney Cankurtaran, tekrar PM'de.. CHP için kapı kapı il il dolaşan Cankurtaran,  gerçekleşen seçimde de 325 oy alarak 44'ncü sıradan tekrar PM'ye girdi. Parti içerisinde aktif çalışan kişiler arasında parmakla gösterilen kişilerden biri olan Cankurtaran'ın delegeler tarafından tekrar seçilmesi parti için çalışması oldu. 


YILIN AKADEMİSYENİ SEÇİLMİŞTİ

Kamuoyunda özellikle sosyal sorumluluk projelerine verdiği destekle bilinen Cankurtaran geçtiğimiz yıllarda Kırkpınar Festivalleri kapsamında düzenlenen yılın en iyileri töreninde 'yılın akademisyen ödülü'ne de layık görülmüştü.

YASEMİN ÖNEY CANKURTARAN KİMDİR

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olduktan sonra ODTÜ, Marmara, Galatasaray ve Berkeley Üniversitelerinde ekonomi, bilişim ve teknoloji sistemleri, dinler tarihi, siyaset bilimi gibi değişik formasyonlar üzerine akademik kariyerine devam eden CHP’nin yeni yüzü siyasetle birlikte yürüttüğü iş hayatında da başarılı geçmişiyle dikkat çekiyor. Türkiye Odalar Borsalar Birliği Sermaye Piyasaları Meclisi Başkan Yardımcılığı, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Uyuşmazlık(Tahkim) Komitesi Başkanlığı gibi bir çok görevde bulunmuş olan Cankurtaran kurumsal bir yapı oluşturulması için yaptığı çalışmalar ile sektörün oldukça tanınan isimleri arasında yer alıyor.

DIŞ POLİTİKA KONUSUNDA UZMAN

Dış politika konusunda yurt dışı çalışmalarıyla birçok kez gündeme gelen Cankurtaran, akademik kariyerinde ağırlıklı olarak dış politika ve siyaset bilimi üzerine yapması ile biliniyor. Cankurtaran'ın İngilizceye çevirilen “Algı Yönetimi ve Propaganda Teknikleri” üzerine yazdığı bir de tezi bulunuyor.

ÇOCUK HAKLARI ÜZERİNE YAPTIĞI ÇALIŞMALARLA TANINIYOR

İş, akademi ve siyaset çalışmalarının yanı sıra sivil toplum çalışmalarında da  oldukça etkin çalıştığı bilinen Cankurtaran Çocuk ve Hakları Koruma Platformu’nun kurucuları arasında bulunuyor.

TEKİN VE BERBEROĞLU LİSTE DIŞI KALDI

Sonuçlar açıklandığında sürpriz isimlerin de liste dışı olduğu görüldü. Bunlar içinde Gürsel Tekin ve Enis Berberoğlu da bulunuyor. Öte yandan çarşaf listeden birçok isim de PM'ye girmeyi başardı.

 

 

Yasemin Öney Cankurtaran CHP PM
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Julz     2016-08-25 You make thgins so clear. Thanks for taking the time!
Butterfly     2016-08-22 I see, I suspope that would have to be the case.
Bones     2016-08-21 That's really shewdr! Good to see the logic set out so well.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fox'tan flaş karar! O diziyi kaldırdı...
Fox'tan flaş karar! O diziyi kaldırdı...
Usta sanatçıdan kötü haber! İlk müdahale acil serviste...
Usta sanatçıdan kötü haber! İlk müdahale acil serviste...