Cem Küçük'e Aydın Doğan şoku! Hakim karşısında çıktı!

Star gazetesi yazarı Cem Küçük, Yeni Şafak'ta çalıştığı zamanlar için Aydın Doğan'a ilişkin yazdıkları nedeniyle hakim karşısına çıktı.

Cem Küçük'e Aydın Doğan şoku!  Hakim karşısında çıktı!
Cem Küçük'e Aydın Doğan şoku!  Hakim karşısında çıktı!
Reklam

Yeni Şafak gazetesinde 7 Nisan 2015 tarihinde yayımlanan ‘İhanetin net görüntüsü ve bavullarla taşınan paralar’ başlıklı haberiyle Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan gazeteci Cem Küçük, dün hâkim karşısına çıktı. 3.5 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle yargılanan Küçük, suçlamaları reddetti.

Küçük, İstanbul 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, “Yazımda Aydın Doğan’a yönelik şahsi bir hakaretim yoktur. AİHM kararları çerçevesinde gazeteciler milli güvenliği ilgilendiren hususlar dışında yazılarını özgürlük içinde yazabilirler. Suçlamayı kabul etmiyorum” dedi.

Hürriyet'in haberine göre; Aydın Doğan’ın avukatı Şehnaz Yüzer’in, yazıların bir belgeye dayanıp dayanmadığını sorması üzerine ise Cem Küçük, “Cumhurbaşkanı’nın da bu konuda açıklamaları mevcuttur” dedi. Avukat Yüzer, “Sanık müvekkil hakkında art arda 9 yazı daha yazmıştır. 9 yayında da benzer olayları anlatıp müvekkile ‘Gününü göreceksin, sana dava açılacak’ diyerek kendini savcı ve yargıç yerine koymuştur. Bu nedenle sanık hakkında TCK 43’üncü madde (Zincirleme suç) ek savunma verilmesini talep ediyoruz. Bu durum sanığın kastını göstermektedir. Sanığın cezalandırılmasını talep ediyoruz.” Aydın Doğan’ın müdahale talebini kabul eden mahkeme, duruşmayı erteledi.

Cem Küçük Aydın Doğan mahkeme yeni şafak
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fox'tan flaş karar! O diziyi kaldırdı...
Fox'tan flaş karar! O diziyi kaldırdı...
Usta sanatçıdan kötü haber! İlk müdahale acil serviste...
Usta sanatçıdan kötü haber! İlk müdahale acil serviste...