Cumhuriyet tekrar incelencek

Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün tutuklanmasının ardından gazetenin 2010 yılı vergi hesapları için tekrar inceleme kararı verildi.

Cumhuriyet tekrar incelencek
Cumhuriyet tekrar incelencek
Reklam

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün tutuklama kararına yapılan itiraz reddedildi.

Hürriyet'İn haberine göre; Adana ve Hatay’da durdurulan MİT TIR’larıyla ilgili haberleri nedeniyle ‘Terör örgütüne üye olmaksızın bilerek ve isteyerek yardım etmek, devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal ve askeri casusluk amacıyla temin etmek, devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgilerini casusluk maksadıyla açıklamak’la suçlanan Dündar ve Gül’ün avukatlarının İstanbul 7’nci Sulh Ceza Hâkimliği’ne verdiği itiraz dilekçesinde şöyle denildi:

“Biz üzerimize düşeni yapıyor ve Anayasa’ya, yasalara, AİHS’ye, AİHM kararlarına aykırı olan tutuklama kararlarına itiraz ediyoruz. Gerisi sizin bileceğiniz iş. Tercih ve sorumluluk sizindir. Saygılarımızla.” İstanbul 7’nci Sulh Ceza Hâkimliği, tutuklamanın yerinde olduğunu belirterek kararında direndi. Dosya bir üst hâkimlik olan İstanbul 8’inci Sulh Ceza Hâkimliği’ne gönderildi. Bu mahkeme itirazı kesin karara bağlayacak.

HESAPLARA İNCELEME

Bu arada Dündar ve Gül’ün tutuklanmasının ardından Cumhuriyet Gazetesi’nin 2010 yılı vergi hesapları için tekrar inceleme kararı verildi.

cumhuriyet gazetesi vergi incelemesi Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar Ankara Temsilcisi Erdem Gül
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fox'tan flaş karar! O diziyi kaldırdı...
Fox'tan flaş karar! O diziyi kaldırdı...
Usta sanatçıdan kötü haber! İlk müdahale acil serviste...
Usta sanatçıdan kötü haber! İlk müdahale acil serviste...