Erdoğan'dan çok sert paralel yapı ve kayyum çıkışı; Tek başıma kalsam bile...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, paralel yapı ile mücadeleye tek kişi kalsa dahi devam edeceğini söyledi. Erdoğan, Gülen'in iadesiyle ilgili olarak da net konuştu.

Erdoğan'dan çok sert paralel yapı ve kayyum çıkışı; Tek başıma kalsam bile...
Erdoğan'dan çok sert paralel yapı ve kayyum çıkışı; Tek başıma kalsam bile...
Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "paralel yapının" kendisine ihanet ettiğini söyleyerek, milletin hakkını onlardan mutlaka geri alacağını söyledi. Fethullah Gülen'in iadesiyle ilgili Türkiye'nin ABD'deki bir hukuk bürosuyla çalıştığını ve buradan mutlaka sonuç alınacağını anlatan Erdoğan, paralel yapının sadece ABD'de yılda 150 milyon dolar gelir elde ettiğini kaydetti.

Erdoğan, ATV- A Haber ortak yayınında gündemi değerlendirdi. Paralel yapıyla ilgili operasyonlarda tam anlamıyla henüz "inlerine girilmediğini" söyleyen Erdoğan, Fethullah Gülen'in iadesiyle ilgili olarak Türkiye'nin Amerika'da önemli bir hukuk bürosuyla anlaştığını söyledi. 

"ÇOK ÖZEL ADIMLAR ATILIYOR"

"Paralel yapı" ile mücadelede çok önemli adımlar attıklarını ve örgüte bunların çok daha farklı bir gelecek yaşatacağını söyleyen Erdoğan, şöyle konuştu;

"Şunu bir defa açık söylemek gerekiyor. Şahıs olarak onlar beni çok iyi tanıyorlar ama ben de çok iyi tanıyorum. Onlar Tayyip Erdoğan'a ihanet ettiler ama ben onlara ihanet etmiyorum. Milletin hakkını onlardan alma mücadelesini yüreteceğim. Tek başına kalsam bile bu mücadeleyi yüreteceğim.

"KAYYUM İÇİN GÖSTERİ YAPMIŞLARDI..."

Eğer bir sıkıntın yoksa gel neden gidiyorsun. Bakın bugün yine kayyum tayinleri yapıldı. Gösteriler felan yapılıyordu, neden bugün yapılmadı? Daha giriliyor (inlerine) daha çok alınacak mesafeler var. Devletin içerisinde çok ciddi bir yerleşim var. Bunlar bir taraftan temizlenmesi lazım. İnşallah hükümet bu yasal düzenlemeleri, el ele yapabilirlerse çok daha çabuk biçimde neticeye ulaşılabileceğini düşünüyorum.

"NETİCE ALINACAĞINA İNANIYORUM"

Milli Güvenlik Kurulu'nda biliyorsunuz alınan kararlar var. Bunun süratle çözüme kavuşturulması lazım. ABD'deki hukuk bürosunun attığı adımlar çok ciddi ses getirmeye başladı. Ben netice alınacağına inanıyorum. Şimdi orada hukuk çalışıyor. Hukuki anlamda çok ciddi bir sonuç alınırsa, millet devreye girecektir.

"ABD'Yİ SÖĞÜŞLÜYORLAR"

ABD'de 300'e yakın okulları var ve Amerika'yı söğüşlüyorlar. Yılda 150 milyon dolar gibi bir parayı oradan alıyorlar. Kaynak nereden geliyor dediğiniz de işte oradan geliyor bu kararlar. Mafya gibi bir karışıma denk geliyor bunların ki. Mafya benzeri bir görünüm. Bu millet herşeyi gördüğünde daha iyi bir noktaya gelecek. Bölücü terör örgütüyle el ele verenleri bu millet affetmeyecek."

Recep tayyip erdoğan kayyum paralel yapı açıklama a haber cumhurbşkanı abd
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fox'tan flaş karar! O diziyi kaldırdı...
Fox'tan flaş karar! O diziyi kaldırdı...
Usta sanatçıdan kötü haber! İlk müdahale acil serviste...
Usta sanatçıdan kötü haber! İlk müdahale acil serviste...