Milliyet IŞİD üyesini nasıl 'şehit' ilan etti?

Milliyet'in bugünkü nüshasında skandal bir habere imza atıldı.

Milliyet IŞİD üyesini nasıl 'şehit' ilan etti?
Milliyet IŞİD üyesini nasıl 'şehit' ilan etti?
Reklam

Kartal'dan IŞİD'e katılan Burak Yavuz isimli kişinin Halep'te Rus bombardımanı sonrasında ölmesine ilişkin haber, Milliyet gazetesine "şehit" haberi olarak yansıdı.

IŞİD saflarında savaşırken ölen Burak Yavuz'u 'şehit' ilan eden, Çiğdem Yılmaz imzalı haberde 'acılı aile' ifadesi ile anılan Yavuz'un ailesinin "bizim oğlumuz şehit oldu" sözlerine yer verildi.

Fransa'da IŞİD'in düzenlediği sanılan eylemde 160'a yakın kişi katledilirken Milliyet'in  "Şehidin acılı ailesi sakinleri taziyeleri evlerinde kabul etti." diyen haberi sosyal medyayı da salladı.

Milliyet haberi internet sitesinden kaldırırken, gazetede yer alan küpür sosyal medyada gezinmeye başladı.

İŞTE O SKANDAL HABER:

Suriye’ye 1 yıl önce geçen ve burada öldürülen Burak Yavuz’un cenazesi, Suriye’nin Halep şehrinden getirilemediği için ailesi önceki gün gıyabi cenaze namazı kıldı. Yavuz’un babası Ender Yavuz, “Oğlum kendi isteğiyle gitti. Bir Sabah uyandığımızda gittiğini gördük. Oğlum zalime karşı mazlumun yanında olmak için gitti. Şehit olmak istiyordu. Askerden geldikten sonra da iki defa gönüllü olarak askerlik yapmak için sınava girdi. Fakat renk körü olduğundan kabul edilmedi. Benim oğlum şehit oldu” dedi.
Yavuz’un odasında duvara yapıştırılmış, Kuran ayetlerinin yazılı olduğu küçük kağıtlar dikkat çekerken, anne Yavuz, “Oğlum gitmeden bir süre önce bu ayetleri çıkarıp duvarına asıyordu. Hep şehit olmak istiyordu. Suriye’de olduğu sürede bizi aradığında hep, ‘Anne ben şehit olmak istiyorum’ derdi. Burak’ın Suriye’den bir arkadaşı aradı. Bunların içinde olduğu tanka Rus askerleri havadan ateş açmış, Burak şehit olmuş, kendisi de bacağından yaralanmış. Oğlum Allah yolunda öldü” diye konuştu.

‘Çok değişti’
Mahalleden arkadaşları ise Burak Yavuz için, “Kendi halinden sesiz sakin bir çocuktu. Suriye’ye gitmeden önce namaza başladı, sakal bıraktı ve kılık kıyafetleri değişti. Sanırım bir dergaha takılıyormuş, ondan sonra Burak’ta bu değişimler yaşandı ve bir süre sonra da Suriye gittiğini duyduk” dediler.

IŞİD’e katılan Burak Yavuz’un Kartal’da bulunan evine Türk bayrağı asıldı. Şehidin acılı ailesi sakinleri taziyeleri evlerinde kabul etti.

şehit ışid milliyet gazetesi haber skandal burak yavuz suriye
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fox'tan flaş karar! O diziyi kaldırdı...
Fox'tan flaş karar! O diziyi kaldırdı...
Usta sanatçıdan kötü haber! İlk müdahale acil serviste...
Usta sanatçıdan kötü haber! İlk müdahale acil serviste...