Hürriyet'te 13. Cuma şoku! O isimler çıkarıldı, Erdoğan'dan özür dilendi!

Hürriyet gazetesi, internet sitesi hürriyet.com.tr'de bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili yayınlanan görselle ilgili özür diledi.

Hürriyet'te 13. Cuma şoku! O isimler çıkarıldı, Erdoğan'dan özür dilendi!
Hürriyet'te 13. Cuma şoku! O isimler çıkarıldı, Erdoğan'dan özür dilendi!
Reklam

Hürriyet Gazetesi, bugün internet sitesinde yayınladığı bir haber görselinden dolayı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan özür diledi ve görseli yayınlayan editör ve sorumlu müdürü işten çıkardığını açıkladı.

İşten çıkarılan gazetecilerin içerik müdürü Şermin Terzi ve editör Aynur Yolcu olduğu öğrenildi.

Hürriyet internet sitesinde yer verdiği haberde 13. Cuma'nın uğursuzluğunun nedenlerini sıralarken, İsa'nın son yemeğinde masada yemek yiyen 13 kişi olduğunu ve bunlardan 13.sünün Hz.İsa'ya ihanet ettiğini yazdı.

Asıl şok edici detay ise,sitedeki haber için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Leonardo Da Vinci'nin ünlü ''Son Akşam Yemeği'' tablosunun içerisine monte edildiği bir fotoğraf kullanıldı.Ve bu fotoğrafa göre Erdoğan,Hz. İsa'ya ihanet ettiği düşünülen 13.kişiydi.

Hürriyet Kelebek ekinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret içeren fotoğrafı tweet olarak atması ile haberi fotoğraflayan twitter kullanıcılarının tepki göstermesinin ardından haberdeki fotoğraf kaldırıldı ve tekrar yayınlandı.

Hürriyet'in açıklaması söyle:

Gazetemizin internet sayfasında bugün öğle saatlerinde yayımlanan bir içerikte, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı da gösteren ve hiçbir şekilde kabul edilmesi mümkün olmayan bir görsel malzemeye yer verildiği üzüntüyle tespit edilmiştir.

Bu durum fark edilir edilmez söz konusu içerik yayından kaldırılmıştır.

Yürütülen süratli incelemenin sonunda bir dikkatsizlik sonucu meydana geldiği anlaşılan bu hatada sorumluluğu tespit edilen editör ile metnin hazırlandığı dijital yan yayınlar bölümünün başında bulunan içerik müdürünün görevine son verilmiştir. 

Yapılan, vahim bir hatadır. Ortaya çıkan bu durumdan dolayı Sayın Cumhurbaşkanı’ndan özür diliyoruz.

İşte o görsel: 

HÜRRİYET "YÜZDE 52'YLE SEÇİLEN MURSİ'YE İDAM" HABERİ YÜZÜNDEN DE SORUŞTURMA GEÇİRMİŞTİ

17 Mayıs'ta da Hürriyet’in internet sitesinde yer alan "Yüzde 52 ile seçilen Cumhurbaşkanı’na idam" başlığıyla yayınlanan haber nedeniyle gazeteye soruşturma başlatılmıştı. Soruşturmada verilen takipsizlik kararı dün kesinleşmişti.

Hürriyet gazetesi Cumhurbaşkan Recep tayyip erdoğan Leonardo Da Vinci hata şermin terzi aynur yolcu Hz.İsa
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fox'tan flaş karar! O diziyi kaldırdı...
Fox'tan flaş karar! O diziyi kaldırdı...
Usta sanatçıdan kötü haber! İlk müdahale acil serviste...
Usta sanatçıdan kötü haber! İlk müdahale acil serviste...