Melek Baykal'dan özür açıklaması: Pişmanlık duydum

Başörtüsü ile ilgili paylaşımı tepki çeken Melek Baykal hesabını kapatmakla yetinmedi, konağın sahiplerine gidip özür dilediğini anlatan bir açıklama yaptı.

Melek Baykal'dan özür açıklaması: Pişmanlık duydum
Melek Baykal'dan özür açıklaması: Pişmanlık duydum
Reklam

Yozgat'taki Hayri İnal Konağı'nı ziyaret eden ve buradaki izlenimlerini sosyal medya hesabı üzerinden paylaşırken, başörtüsü konusundaki rahatsızlığını ortaya koyan ve sosyal medyada tepki çeken Melek Baykal özür diledi.

Konakta kendisiyle hatıra fotoğrafı çektiren başörtülü kadınlara yönelik ifadeler kullanan Baykal'a sosyal medyada tepki yağınca önce paylaşımını silmiş, ardından da  sosyal medya hesabını kapatmıştı.

MELEK BAYKAL NE YAZMIŞTI?

Konağın duvarında konağın gerçek sahipleri Hayri İnal ve ailesinin resimlerini gördüm... Gözlerime inanamadım en az 100 sene önce çekilen resimlerdeki hanımefendiler son derece medeni bir tavır ve kılık kıyafetleriyle bana gülümsüyorlarlı...

Çok mutlu olmuştum. Sonra kafamı sola çevirdim gördüğüm manzara 150 sene sonra geldiğimiz noktaydı… Yani konağın yeni sahipleri Yozgat belediyesi ve çalışanları… yeni sahipleriyle aralarına girip resim çektirdim. Yüzümdeki ifadeden ne kadar mutlu olmuşum anlarsınız zaten… Konağı terk ederken aklımda tek bir şey kaldı konağın gerçek sahiplerinin medeni halleri. Sonra karmakarışık duygularla oradan uzaklaştım. Ve kendi kendime sordum. Biz ne zaman ve neden bu kadar geriye gittik diye. Cevabını bulamadı.

ÖZÜR AÇIKLAMASI YAPTI

Melek Baykal bununla yetinmedi, olayın medyada haberleştirilmesi üzerine bir açıklama yaptı.

Çok hatalı davrandığını ve kimseyi rencide etmek istemediğinin altını çizen açıklamasında Baykal, "Bugün bu insanlardan özür dilemeye gittim. Onlar her zamanki yüce gönüllülükleri ile beni bağırlarına bastılar. Bu vesile ile onlardan bir kez de sizlerin önünde özür dilemek istiyorum." dedi.

İşte Baykal'ın özür açıklaması:

Dün kendi sosyal medya hesabımdan yaptığım paylaşımdan ötürü çok üzgünüm. Her türlü düşünce ve inanç özgürlüğüne saygılı olduğumu bilmenizi isterim. Karşı olduğum tek şey istismar edilmesidir.
Ben, hiçbir zaman bu kadar güzel insanların önce evlerine gidip, birlikte fotoğraf çektirip sonra da onları rencide edebilecek zihniyete sahip olmadım. Yapılan yorumlardan sonra, paylaşımımı kendim için kayda alıp sildim ve ardından defalarca okudum.

Okuduklarım beni bile ürküttü. Aklımın ucundan bile geçmeyen, ancak seçtiğim kelimelerin yanlışlığından dolayı maksadını fazlasıyla aşan ifadeden büyük pişmanlık duydum.
Şu konuda emin olun ki, benim en büyük hatam, bu kadar yanlış yoruma açık bir metni paylaşmak oldu. Tarihi konak ve içinde gördüklerim beni çok etkiledi, heyecanlandırdı. Bu tarihi görünce ve hatta içimde hissedince, bu duygumu sizlere anlatma ihtiyacı duydum. Heyecanla, hızlıca yazdığım ve ikinci kez okumadan paylaştığım fikrimin ne anlamlara gelebileceğini fark etmek hâlâ kanımı donduruyor ve beni derinden yaralıyor.

Birlik ve beraberliğe, barışa ve huzura fazlasıyla ihtiyacımız olan ülkemizde, bir sanatçı olarak en başta benim böyle yanlış bir tutum takınmam mümkün olamaz!

Bugün bu insanlardan özür dilemeye gittim. Onlar her zamanki yüce gönüllülükleri ile beni bağırlarına bastılar. Bu vesile ile onlardan bir kez de sizlerin önünde özür dilemek istiyorum.

Bizleri birleştirebilecek tek şey sevgi. Yüreklerimizin sevgi ile, bir atması dileğimle...

Melek Baykal

İŞTE OLAY YARATAN O AÇIKLAMA TIKLAYIN
 

Melek Baykal özür başörtüsü paylaşım
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fox'tan flaş karar! O diziyi kaldırdı...
Fox'tan flaş karar! O diziyi kaldırdı...
Usta sanatçıdan kötü haber! İlk müdahale acil serviste...
Usta sanatçıdan kötü haber! İlk müdahale acil serviste...