Cambridge Young Learners English sınavında Oğuzkaan Koleji ilk sırada

Her yıl Türkiye’nin birçok şehrinde düzenlenen Cambridge Young Learners English (YLE) sınavlarında Oğuzkaan Koleji 3. Sınıflarda %95.02, 4.Sınıflarda ise %90.17 başarı ortalamasıyla ilk sırada yer aldı.

Cambridge Young Learners English sınavında Oğuzkaan Koleji ilk sırada
Cambridge Young Learners English sınavında Oğuzkaan Koleji ilk sırada
Reklam


Her yıl dünyanın birçok ülkesinde 7-12 yaş arası çocuklara yönelik olarak yapılan Cambridge Young Learners English sınavlarında, bu yıl Türkiye ortalaması 3.sınıflarda %82.57, 4.sınıflarda ise %71.22 olurken, Oğuzkaan Koleji 3.sınıflarda %95.02, 4.sınıflarda ise  %90.17’lik başarı yüzdesiyle Türkiye ortalamasının çok üstünde yer aldı.
İngilizce öğreniminde başarıyı teşvik eden ve uluslararası seviyeyi belirleyen sınav olarak gösterilen Cambridge Young Learners English hakkında konuşan Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Uzmanı Hatice Yılmaz “ Cambridge Young Learners English sınavlarında öğrencilerimiz üstün bir performans sergileyerek Türkiye standartlarının çok üzerinde puanlar aldılar. Öğrencilerimizin bu başarısı bizleri çok mutlu etti. Bu tip sınavlar dil öğrenmeye yönelik olarak okuma, yazma, dinleme ve konuşma bilgilerini ölçerek öğrencilerimizin dört alandaki becerilerini geliştirmeye yönelik olarak uygulanıyor. İngilizce öğretimi alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından İngiltere’de hazırlanıp değerlendirilen sınav sonucunda başarılı olan öğrencilerimiz, uluslararası geçerliliği olan Cambridge Üniversitesi ESOL sertifikasını almaya hak kazanıyorlar. ESOL sertifikaları İngilizce dil bilgisi seviyesini gösteren açık ve güvenilir bir değerlendirme sistemi olarak dünyanın pek çok üniversitesi ve koleji tarafından kabul gören bir belge. Biz de Oğuzkaan Koleji olarak uluslararası düzeyde yapılan ve kabul gören bu tip sınavları destekleyerek öğrencilerimizin kaliteli bir eğitim almalarını sağlıyoruz” dedi.

Oğuzkaan koleji Cambridge Hatice Yılmaz
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Miracle     2016-05-27 Why do I bother caillng up people when I can just read this!
Lyzbeth     2016-05-25 I don't even know what to say, this made things so much eaersi!
Pepper     2016-05-25 Arictles like this make life so much simpler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fox'tan flaş karar! O diziyi kaldırdı...
Fox'tan flaş karar! O diziyi kaldırdı...
Usta sanatçıdan kötü haber! İlk müdahale acil serviste...
Usta sanatçıdan kötü haber! İlk müdahale acil serviste...