Hayatını eğitime adadı 3'ncü okulunu açıyor!

İlkokul mezunu Malatyalı Cemal Akmercan 1973 yılında geldiği İstanbul'da trenlerde ciklet sattı, işportacılık yaptı.

Hayatını eğitime adadı 3'ncü okulunu açıyor!
Hayatını eğitime adadı 3'ncü okulunu açıyor!
Reklam

1980 sonrası aldığı bir otobüsle servis çekmeye başladı. Şimdi ise Akmercan Şirketler Grubu'nun sahibi. Van'da bir ilkokul, Malatya'da bir Anadolu Lisesi açan Akmercan, Şimdi de Edirne'de 32 derslik imam hatip lisesi açtı. Yüzlerce öğrenciye de burs veren Akmercan, “Ben okuyamadım ama şu anda binlerce öğrencinin okumasını sağlıyorum” dedi.

Cemal Akmercan 7 kardeş.. 1973 yılında kardeşiyle birlikte İstanbul'a geldi. İkisi de ilkokul mezunu olan kardeşler, 1980 yılına kadar trenlerde ciklet sattılar, işportacılık yapıp, hırdavat satıp, otobüslerde muavinlik yaptılar. 1983 yılında aldıkları bir servis otobüsü ise hayatlarının dönüm noktasının başlangıcı oldu. İlk olarak iki şirketin servis taşımacılığını alan Akmercan kardeşler, daha sonra ticari taksi ve ticari minibüsler aldılar. 1990 yılında da Akmercan Şirketler Grubu'nu kurdular.

HAYATLARINI EĞİTİME ADADILAR

Şu ana kadar yüzlerce çocuğu okutan Akmercan kardeşler, Van depremi sonrası bir İlkokul, daha sonra memleketleri Malatya'ya bir Anadolu Lisesi açtılar. Şu anda ise Edirne'ye yaptıkları İmam Hatip Lisesi'nin açılışını ise 9 Ekim'de yapacaklar. Öğrenci yurtları da yapan Cemal Akmercan, “Ben ilkokul mezunuyum. Eğitim almamış biri olduğumuz için kendimizi eğitime adadık. Geçtiğimiz dönem Malatya'daki okulda ilk mezunlarımızı verdik. Tarifi zor bir duygu bu. Annem ve babamın bize önerileri vardı. Oğlum eğitime katkı yapın ve eğitimlerinizi esirgemeyin diye. Bu nedenle de devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Cemal Akmercan okul eğitim işadamı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Akif     0000-00-00 Tebrikler.. her işadamına örnek olsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fox'tan flaş karar! O diziyi kaldırdı...
Fox'tan flaş karar! O diziyi kaldırdı...
Usta sanatçıdan kötü haber! İlk müdahale acil serviste...
Usta sanatçıdan kötü haber! İlk müdahale acil serviste...