Fatih Portakal'dan Demirtaş'a Türk bayrağı tepkisi

'Bayrağını al da gel' çağrısına tepki gösteren Selahattin Demirtaş'a, anchorman Fatih Portakal'dan sert bir tepki geldi.

Fatih Portakal'dan Demirtaş'a Türk bayrağı tepkisi
Fatih Portakal'dan Demirtaş'a Türk bayrağı tepkisi
Reklam

Ankara'da sendikaların öncülüğüyle yapılacak olan, 'Teröre hayır, kardeşliğe evet' mitingi öncesi yapılan 'Bayrağını al da gel' kampanyasını ırkçılığı ve faşizmi tetikleyeceğini ileri süren HDP Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş'a, FOX Ana Haber Anchorman'ı Fatih Portakal'dan itiraz geldi.

SANKİ KÜRTLER BAYRAĞA SALDIRMIŞ

TOBB ve TÜSİAD'ın öncülüğünde 'Bayrağını al da gel' çağrısının ırkçılığı tetikleyeceğini söyleyen ve "Sanki Kürtler Bayrağa saldırmış. Irkçılığı körüklemeyin" diyen HDP Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş Hakkari Yüksekova'da şöyle konuşmuştu:

"TOBB, ’bayrağını al gel teröre karşı yürüyelim’ diyor. Sanki Kürtler bayrağa saldırmış. Bu çarpıtmadır. Tehlikelidir. Omuz omuza, el ele barış için yürüyelim. Ama halkı tahrik etmekten kaçının.
İnşaat işçileri Bolu Mudurnu’da 7.5 saat mahsur kaldı, yakılmak istendi. Ankara’da yürüyecek olan sendikalara sesleniyorum. Biriniz gidip Bolu’daki işçilerin yanında olsaydınız. Sendika değil misiniz? Utanmıyor musunuz? Barış, ateşkes, müzakere diyelim.

Hisarcıklıoğlu sarayı savunacağına, gel buraya halkını savun. Sarayın talimatlarıyla sokağa çıkacağına gel buraya. Saray sıkıştı, bunlara ’protesto edin’ dedi. Gücün yetiyorsa git sarayın önünde protestonu yap, barış iste. Irkçılık, milliyetçilik yapmayın."

IRKÇILIKLA ALAKASI YOK

Fatih Portakal, " Siz eğer onu ırkçılık olarak niteliyorsanız en büyük ırkçı sizsiniz o zaman. başkası da değil. " diye yanıt verdi.

Portakal ana haber bülteninde Demirtaş'ın sözlerine tepki göstererek şunları söyledi:
"Selahattin Bey sizler o mitinglerinizi yaparken o kalabalığın içerisinde geçen seçimde Türk sayrağını sallayan insanlar vardı.

Siz siyasetçiler yeri geldiğinde bu bayrağın kanında her insanımızın kanı olduğunu söylüyorsunuz. Irkçılıkla alakası yok.

O bayrak bizim canımız. O bayrak bizim her şeyimiz. O bayrak Anadolu'da dalgalanan bizim devlet olduğumuzu bu devletin o bayrağın altında yaşadığımızı gösteren yegane kutsallardan bir tanesi.
Siz eğer onu ırkçılık olarak niteliyorsanız en büyük ırkçı sizsiniz o zaman. başkası da değil. O bayrağa kimse naz etmesin. O bayrakta ecdadın kanı var geçmişin kanı var bugünün kanı var."

fatih portakal selahattin demirtaş Türk bayrağı tepki
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hines     2017-01-22 You've really imspsreed me with that answer!
Ruvell     2017-01-22 I'm quite pleased with the intoomafirn in this one. TY!
Keyanna     2017-01-20 Alomizaam-anfarkation found, problem solved, thanks!
Darvin     2017-01-20 This piece was cogent, wetn-writlel, and pithy.
Kameryn     2017-01-19 Do you mind if I quote a few of your posts as long as I provide credit and sources back to your blog? My blog is in the very same area of interest as yours and my users would definitely benefit from some of the inratmofion you provide here. Please let me know if this okay with you. Cheers!
Lavar     2017-01-19 I was just thinking of you, or rather telling your SRV story to Boy #1 the night before last. He is now also a fan of SRV and we were going through YouTube playing every video we could find. He said I should send you the links and I told him that knowing you as I do, I was pretty sure yo8#7u21&;ve found all of your favorites on there already.
Krisalyn     2016-05-27 Weeeee, what a quick and easy sonuliot.
Mccayde     2016-05-25 That's a sensible answer to a chlalenging question
Chaas     2016-05-25 If you speak Portuguese, take a look at my blog and discover what Kylie and Derek should be done when she invades his bathroom… It would be a much more steamer st&23o#8ry0;Team Derek all the way!!!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fox'tan flaş karar! O diziyi kaldırdı...
Fox'tan flaş karar! O diziyi kaldırdı...
Usta sanatçıdan kötü haber! İlk müdahale acil serviste...
Usta sanatçıdan kötü haber! İlk müdahale acil serviste...